איזוק אלקטרוני משמש כחלופת מעצר (במקום מעצר מאחורי סורג ובריח) ומאפשר פיקוח אלקטרוני על מקום הימצאו של העצור / אסיר הנמצא בתקופת שחרור על תנאי (להלן: "המפוקח").

אזיק אלקטרוני הינו צמיד המוצמד לרגלו או לידו של המפוקח. הצמיד משדר וקולט אותות ממקלט/משדר המחובר בביתו של המפוקח. המקלט/משדר מעביר את התשדורת למרכז הבקרה באמצעות קו הטלפון או באמצעות טכנולוגיית GPS.

מרכז הבקרה בישראל מופעל על ידי חברה חיצונית בתיאום המשרד לבטחון פנים.

התשדורת למרכז הבקרה של חברת השמירה מהמקלט / משדר מבוצעת כיום באמצעות קו הטלפון (אפשרי רק עם קו טלפון של חברת "בזק"). טווח הקליטה של המקלט / משדר הינו לכל היותר 80 מטר, כאשר יציאת המפוקח מטווח זה מתריעה במרכז הבקרה אשר שולח סייר לבית המפוקח.

על מנת להחזיר מפוקח למעצר / מאסר בגין הפרה של תנאי מעצר הבית יש לגבש תשתית ראייתית לפיה המפוקח הפר את תנאי השחרור בערובה וזאת במסגרת הליך של עיון חוזר בהחלטת השחרור של בית המשפט / וועדת השחרורים.

מסגרת הזמן בו עצור משוחרר לחלופת מעצר בית בפיקוח אזיק אלקטרוני אינה מוגבלת והדבר גורם לעיתים להתמשכות ההליכים המשפטיים של העצור.

המטרות העיקריות של הפיקוח האלקטרוני הינה הקטנת נזקי המעצר והמאסר, שימור עצורים / אסירים שמסוכנותם נמוכה בתוך המעגל החברתי שאיננו עברייני, הגדלת הסיכוי לחזרת המפוקח לחברה, צמצום הסטיגמה החברתית, ומתן אפשרות לשמירה על אורח חיים 'נורמאלי', ככל שניתן, של המפוקח. כמו כן, הפיקוח מסייע עם בעיית הצפיפות בבתי המעצר ובבתי הסוהר.

מדיניות חברת "השמירה" המתפעלת את הפיקוח האלקטרוני הינה שלא להתקין איזוק אלקטרוני באזורים ובמקומות מסוימים כגון במזרח ירושלים, בית"ר עילית ועוד, דבר אשר פוגע בזכותם של העצורים.

אתה חשוד בביצוע עבירה פלילית ? הוזמנת לחקירה במשטרה ? הוגש נגדך כתב אישום ? מחפש עורכי דין לשחרור ממעצר? מחפש עורך דין פלילי? – צור קשר עם עו"ד פלילי אילן מזרחי על מנת לקבל ייעוץ משפטי.

מדוע לבחור בעורך דין פלילי אילן מזרחי ?

תגיות: עורך דין פלילי בצפון |  עורך דין לעבירות מין | עורך דין לעבירות מין בצפוןעורך דין פלילי בטבריהעורך דין פלילי בנצרתעורך דין פלילי בקרית שמונה | עורך דין פלילי בכרמיאל | עורך דין פלילי בעכו | עורך דין פלילי בעפולה | עורך דין פלילי בנצרת עליתעורך דין פלילי בקצרין | עורך דין פלילי בגולןעורך דין לעבירות מין  | עורך דין לשחרור ממעצר